ZŠ s MŠ Zborov nad Bystricou

Aktivita 3

A.5 Inovácia obsahu, foriem a metód vzdelávania humanitných predmetov na II. stupni základnej školy.
Hlavným cieľom aktivít projektu je inovácia obsahu, metód, foriem vzdelávania na II. stupni ZŠ spolu s inováciou didaktických prostriedkov.

Popis aktivity

Od 1. októbra 2009 sa rozbehlo na našej škole v Zborove nad Bystricou projektové vyučovanie zamerané na premenu tradičnej školy na modernú. Tento projekt si vyžadova a neustále vyžadujezmodernizovať školu, technicky vybviť triedy tak, aby všetci žiaci mali prístup k moderným informačným technológiám.
Bola to výzva aj pre učiteľov, ktorí k svojej tradičnej príprave na vyučovanie priložili aj zaujímavé prezentácie, pracovné listy a informácie z internetu. pri prezentáciách sa naučili využívať interaktívnu tabuľu a notebooky. Nie sú to len prezentácie, žiaci na interaktívne tabule aktívne píšu, riešia príklady, texty, sledujú DVD.
Práca učiteľov a žiakov je zachytená počítačom, perom, štetcom i objektívom.
Koordinátor: Mgr. Dana Kršková